راهکاری برای شنوایی بهتر

سال نو مبارک

ضمن تبریک سال نو به  اطلاع بیماران گرامی میرساند کلینیک شعبه نارمک در روزهای 6و8 فروردین  و کلینیک شعبه تجریش در روز 7 فروردین از ساعت 4-6 عصرباز و آماده ارائه خدمت میباشد در صورت نیاز با شماره 09127955030 تماس حاصل فرمایید.

تقويت بيش از انداز ، نشانه ها و راههاي كنترل وپيشگيري


 : تقویت بیش از حد عامل ناخواسته ایجاد کم شنوایی

ماهیت وجودی سمعک به عنوان ابزار تقویت صدا، آن را مبدل به عاملی بالقوه برای ایجاد کم شنوایی ناشی از نویز  در افرادی می نماید که خود دارای کم شنوایی زمینه هستند. این نگرانی سابقه طولانی در میان متخصصین شنوایی شناسی داشته و البته همچنان مورد توجه است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از سمعک های قوی (پاور) و فوق قوی (سوپرپاور) می تواند منجر به آسیب موقت یا دایمی شنوایی گرددایجاد کم شنوایی بیشتر در استفاده کنندگان از سمعک، وابسته به دو عامل است1-  حساسیت فرد به کم شنوایی ناشی از نویز مرتبط با میزان افت کنونی وی است. برای نمونه، میزان نویزی که در فردی با شنوایی هنجار موجب تغییر دایمی آستانه مشخصی می گردد، در فرد دیگر با کم شنوایی شدید،  کمتری ایجاد می نماید. اساساً افراد کم شنوا، اغلب گیرنده های حساسه خود در حلزون را از دست داده اند و میزان نویز آسیب رسان باید خیلی بیشتر باشد تا بتواند باقی مانده سلول های مویی داخلی و خارجی را از بین ببرد.2-  دومین عامل که بر کم شنوایی ناشی از نویز تاثیر می گذارد، دوز روزانه نویزی است که فرد استفاده کننده از سمعک در معرض آن قرار می گیرد. این دوز وابسته به شدت های خروجی سمعک و مدت زمانی است که فرد از سمعک خود در این شدت ها استفاده می کند..

آدرس ما

1-نارمک، خیابان آیت، بین میدان نبوت و چهاراه سرسبز، روبروی بانک قوامین، پلاک 678، طبقه اول واحد یک

 

2- خيابان ولیعصر، بعد از زعفرانیه، باغ فردوس، نبش کوچه طوس، برج فردوس، پلاک 3047، طبقه سوم واحد 14

ساعات کار

روزهای شنبه تا چهارشنبه 11 تا 20

پنجشنبه ها 9 صبح الی 13 عصر 16تا 20

شماره تماس

تلفن  شعبه نارمك:       (5خط) 77187090

تلفن شعبه تجريش(وليعصر):

                                    (3خط) 22750085      

بیمه ها و مراکز طرف قرارداد

بیمه آسیا،بیمه  پاسارگاد، بیمه تعاون، بیمهSOS،بیمه سرمد،بیمه البرز، بیمه دی، بیمه سامان، بیمه ملت، بانک تجارت، بانک کشاورزی، بانک رفاه و کانون بازنشستگان وزارت امور اقتصادی و دارایی